2022 Schedule of Matches

Saturday, July 16th

Tournament Games

7 8:00am Field 1 New York Knickerbockers vs Mohican BBC of Kennett Square

6 8:00am Field 2 Canal Dover Redlegs vs Eclipse BBC of Elkton

5 9:45 Field 1 Brandywine BBC of West Chester vs Bovina Dairymen

8 9:45 Field 2 Awkward BBC of Central Florida vs Eckford of Brooklyn

1 8:00am Field 5 Athletic BBC of Philadelphia vs Bear Clan of Flat Rock

2 8:00am Field 4 Mutual BBC of NY vs Addison Mountain Stars

3 9:45 Field 4 Lisbon Tunnelmen vs Elizabeth Resolutes

4 9:45 Field 5 Westfield Wheelmen vs Gettysburg Generals

9 1:15 Field 4 Walker Tavern Wheels vs Monmouth Furnace

10 1:15 Field 5 Columbus Capitals vs Keystone BBC of Harrisburg

12 3:30 Field 4 Dirigo BBC of Maine vs Flemington Neshanock

11 3:30 Field 5 Providence Grays vs Lewes BBC

13 1:15 Field 1 Mountain Athletic Club vs Diamond State BBC of Delaware

14 1:15 Field 2 Talbot Fair Plays vs Allegheny Iron Sides

15 3:30 Field 2 Atlantic BBC of Brooklyn vs Phoenix BBC of E Nashville

16 3:30 Field 1 Rising Sun BBC vs Connecticut Bulldogs

2nd round to follow….

Festival Games

C            Loser Game 5  vs  Loser Game 8          11:30    Field 5

D           Loser Game 6   vs Loser Game 7          11:30   Field 4

A            Loser Game 1  vs  Loser Game 4          9:45      Field 6

B           Loser Game 2   vs Loser Game 3          11:30   Field 6

E            Loser Game 9  vs  Loser Game 10        3:30      Field 6

F            Loser Game 11   vs Loser Game 12   4:45     Field 6

G           Loser Game 13  vs  Loser Game 14   4:45      Field 1

H           Loser Game 15   vs Loser Game 16   4:45     Field 2

Sunday, July 17th

Tournament Games

25 9:30 Field 1 Winner 17 vs Winner 18

26 9:30 Field 2 Winner 19 vs Winner 20

27 9:30 Field 3 Winner 21 vs Winner 22

28 9:30 Field 4 Winner 23 vs Winner 24

29 11:00am Semi Final- Field 2

30 11:00am Semi Final Field 3

31 Championship- 1:05 Field 3

32 12:30 3rd Place Game Field 2

Festival Games

K           Winner Game C vs Winner D               8:00      Field 3

L            Loser Game C  vs Loser Game D        8:00      Field 4

W1         Winner Game K vs Winner Game L   12:30    Field 6

W2        Loser Game K vs Loser Game L          2:00    Field 6

T            Loser 19 vs Loser 20                              11:00    Field 4

W          Winner Game S vs Winner Game T      3:30     Field 1

X          Loser Game S vs Loser Game T             3:30     Field 2

M           Winner Game E vs Winner F                   8:00      Field 5

N            Loser Game E  vs Loser Game F           8:00      Field 6

C1         Winner Game M vs Winner Game N   2:00     Field 1

C2        Loser Game M vs Loser Game N          2:00     Field 4

U            Loser 21 vs Loser 22                              11:00    Field 5

Y          Winner Game V vs Winner Game U     3:30     Field 3

Z         Loser Game V vs Loser Game U             3:30     Field 4

O           Winner Game G vs Winner H               9:30      Field 5

P            Loser Game G  vs Loser Game H        9:30      Field 6

A1          Winner Game O vs Winner Game P   2:00     Field 2

A2        Loser Game O vs Loser Game P               2:45     Field 3

V            Loser 23 vs Loser 24                                11:00    Field 6

Y          Winner Game V vs Winner Game U       3:30     Field 3

Z         Loser Game V vs Loser Game U               3:30     Field 4

I            Winner Game A vs Winner B                  8:00      Field 1

J            Loser Game A  vs Loser Game B           8:00      Field 2

R1         Winner Game I vs Winner Game J         12:30    Field 5

R2        Loser Game I vs Loser Game J                2:00      Field 5

S            Loser 17 vs Loser 18                                  11:00    Field 1

W          Winner Game S vs Winner Game T       3:30     Field 1

X          Loser Game S vs Loser Game T               3:30     Field 2